שכר מצווה

כשמדברים על שכר מצווה מדברים על תוכנית מטעם לשכת עורכי הדין שמטרתה לסייע ולייצג בהתנדבות אנשים שאין באפשרותם לשכור בא כוח מתאים. עצם קיומה של התוכנית משמע סיוע לכל דורש שיכולה בהחלט לשנות את הנראות בישראל וכך גם בהיבט החברתי של אנשים שצריכים סיוע ולא יודעים איך להשיג אותו נוכח תקציב אפסי.


יוזמה זו שמטרתה לסייע לכל דורש שאין ביכולתו לייצג עצמו בצורה מכובדת נוצרה על ידי עו"ד יורי גיא רון. למעשה עצם קיום החוק מבטיח כיום את הביטחון שבהגנה על כל אדם שלא יכול לשכור שירותי עורך דין בכדי לצאת מבעיה כזו או אחרת. אז אם פעם שכר מצווה פעל על פי המצווה ולא הייתה חובה לקיומו שהרי היום הוא מפסק תשובה לכל האנשים שבסך הכול צריכים הגנה משפטית ולא יודעים או יכולים לשלם את סכום שכר הטרחה הגבוה במיוחד.

מבין כל הדברים יזמה הלשכה של עורכי הדין שכר מצווה שמטרתן לסייע משפטית באמצעות עורך דין שמוכנים להתנדב ולתת מענה ללא מעט אזרחים בכל רחבי הארץ. לצד יציאת החוק עולה כי נוכח התרחבות הפרויקט והרחבתו כיום יותר ויותר מעוטי יכולת נהנים מייצוג משפט הולם שיכול ויודע לסייע לכם להשיג את הנכון ובעיקר להוציא את האמיתות שדברים ללא בעיה.


בסיכום דבר מה שניסה לעשות עו"ד גיא רון זה לפעול חברתית ולאפשר נגישות לבתי משפט לא כאפשרות אלא זכות לכל דבר. לצד התפיסה הזאת ולאחר לא מעט ספקות נכנס הרעיון הזה לפרק והפך חוק שמטרתו לסייע ללא מעט אזרחים מעוטי יכולת בישראל וכך באמצעות מספר גדול של עורכי דין מתנדבים יכולים לא מעט אנשים לקבל הגנה משפטית לאלפי דורשים בשנה.