לשכת עורכי דין

בשנת 1961 הוקם גוף שמטרתו לנהל את עריכת הדין במגוון נושאים וכך גם את המייצגים – זאת על מנת שפעילות המשפטית תתרחש על הצד הטוב ביותר ובשקיפות מלאה. כאמור, לשכת עורכי הדין משמע איגוד המאגד בתוכו את כלל עורכי הדין בישראל וחובתו לוודא כי מי שמספק את ההגנה המשפטית עושה זאת בניקיון כפיים ובו זמנית באמצעות אחזקת רישיון מתאים.


מבין תפקידיה של הלשכה ניתן לראות הסמכה ופיקוח על עורכי דין חדשים וקיימים לרבות מבחני לשכה שמטרתם לזכות את אותם מייצגים ברישיון המיוחל. כמו כן, אחראית הלשכה על רישום חוקי ופיקוח על פעילות משפטית כזו או אחרת. לצד זאת אחראית הלשכה גם על מתן עזרה לאוכלוסיות שאין ביכולתן לממן הגנה משפטית ומספקות סיוע מהסניגוריה הציבורית. כמו כן אחראית הלשכה גם על מינוי שופטים וכאן נכנס לתמונה עו"ד יורי גיא רון שמונה ראש לשכת עורכי הדין בישראל לרבות מינוי שופטים.


ע"ד גיא רון נולד בשנת 1961, חובב מוסיקה, מחול ובעיקר אוהב את המדינה והארץ ונוכח הרצון שלו להאמין לשמור על חוסן ומוסריות הפך חלק ממה שנקרא לשכת עורכי דין בישראל. מאז תחילת הקריירה שלו ועד היום עורך דין גיא רון התמקד בנושאי זכויות אדם, משפט מנהלי וכך גם עניין האזרחי. כאשר סיים את הלימודים בהצטיינות הקים את משרד עורכי הדין והחל במתן שירותים משפטיים בכל הנושאים.


מבין מגוון תפקידיו תחת לשכת עורכי דין ותחת הנהגתו הוביל גיא רון את הרעיון של הלשכה לפעול הרבה מעבר לאיגוד מקצועי אלא כגוף המספק מענה גם בהיבט הקרדינלי והכול בכדי "לתת יד" גם לדמוקרטיה הישראלית ולצד תפיסה ערכית ומוסרית יחד.